18 Ocak 2014 Cumartesi

Trafi Artık Türkiye'de

Baktık'larda kullanıcıları tarafından oldukça sevilen ve bu bölgede kısa zamanda geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Trafi artık Türkiye'de.

2013 yılının başında Litvanya'da kurulan ve bugüne kadar Letonya ve Estonya'da hizmet veren Trafi uygulamasından artık Türkiye'deki kullanıcılar da faydalanabilecek. Baltık'larda bugüne kadar 300 bin kişinin kullandığı uygulamada, kullanıcılar, gerçek zamanlı olarak toplu taşıma seçeneklerini görebiliyor ve kendileri için en hızlı ve ucuz yolu seçebiliyorlar.


Uygulama sayesinde, kullanıcılar iki durak arasındaki bütün ulaşım seçimlerini, yürüyüş mesafeleri de dahil olmak üzere görebilecek ve bu kombinasyonlardan dilediğini seçme şansına sahip olacak. Uygulama içerisinde, metro, metrobüs, tramway, vapur, otobüs gibi bütün toplu taşıma seçenekleri mevcut.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Martynas Gudonavicius, Baltık'lardan sonra Türkiye'yi seçmelerinin en önemli nedeninin, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki nüfus ve trafik yoğunluğu olduğunu belirtmiş.

Litvanya'nın, bu zamana kadar Türkiye'de gerçekleştirdiği en heyecan verici yatırım olan Trafi'ye hoşgeldin diyor ve kısa zamanda 1 milyon kullanıcıya ulaşmalarını diliyoruz...

Hiç yorum yok: