31 Temmuz 2013 Çarşamba

Litvanya'nın En Zengin Beşlisi


Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış. Buyrun size Litvanya'nın en zengin 5 kişisi:

Nerijus Numanavicius: Litvanya'nın en zengini, 3.6 milyar Litas (1 milyar Euro) servetiyle Nerijus abimiz. Kendisi, Maxima market zincirini de bünyesinde barındıran Vilniaus Prekyba Grup'un en büyük hissedarlarından. 

Zilvinas Marcinkevicius: Listenin iki numarası da yine Vilniaus Prekyba Grup'un İrlanda'da ikamet eden diğer ortağı Zilvinas abi. Servetinin 835 milyon Litas olduğu tahmin ediliyor.

Augustinas Rakauskas: 825 milyon Litas servetiyle listenin 3 numarasına yerleşen Augustinas abi ise Litvanya'nın en büyük yapı market zinciri olan Senukai'nin sahibi.

Lyda Lubiene: Listenin 4 numarası ise, rahmetli Bronislovas abinin dul eşi Lyda yenge. Enerjiden lojistiğe çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Achemos Grup'un sahibi olan Lubiene'nin servetinin 805 milyon Litas olduğu tahmin ediliyor.

Darius Mockus: Listemizin en fakiri ve aynı zamanda en yakışıklısı olan Darius abimizin 800 milyon serveti var. Mockus, medya (LNK), perakende (Zara, Pull&Bear, etc.) ve inşaat gibi sektörlerde faaliyet gösteren MG Baltic Grubu'nun sahibi. 


Gördüğünüz gibi listede yer alan 5 kişiden 4'ü doğrudan perakende ile iştigal etmekte. İlk ikisi gıda, 3.sü yapı malzemeleri ve 5.si de kıyafet satmakta. Buradan Litvanya'ya yatırımcı olarak gidecekler için umarım bir ipucu olur bu durum.Hiç yorum yok: