6 Şubat 2011 Pazar

Eurobasket 2011

30 Ocak'ta Litvanya Milli Tiyatrosu'nda düzenlenen kura çekimi ile Eurobasket 2011'in grupları belli oldu. Turnuvaya katılacak 24 takımdan, 22'si gruplarına dağılmış durumda. Gruplar şu şekilde oluştu:

  • A Grubu:  Türkiye, Litvanya, İspanya, İngiltere, Polonya ve ilerleyen günlerde belli olacak bir ülke takımı daha. (Bundan daha zorlu bir grubu istesek de zor bulurduk herhalde. Evsahibi Litvanya zaten, İspanya'nın durumu belli. Polonya'nın komşuluk avantajı ortada.). Maçlar Penevezys'teki Cido Arena'da oynanacak. İlk maçımız 31 Ağustos'ta. Rakibimiz, gruba sonradan dahil olacak takım. Litvanya, İngiltere ile oynuyor, İspanya da Polonya ile.

  • B Grubu:  İtalya, Fransa, İsrail, Letonya, Almanya ve Sırbistan bu grupta. Maçlar Siauliai'de oynanacak. 31 Ağustos günü yapılacak ilk maçlarda Almanya İsrail ile, Fransa Letonya ile, ve Sırbistan İtalya ile oynayacak.

  • C Grubu: Bosna Hersek, Makedonya, Hırvatistan, Karadağ, Yunanistan ve elemelerden sonra gelecek bir takım bu grupta yer alıyor. Maçlar Alytus'ta oynanıyor. Yine 31 Ağustos'ta başlayan grup programında, Karadağ-Makedonya, Yunanistan-Bosna Hersek, ve Hırvatistan ile sonradan gelecek takım ilk maçları yapacaklar.

  • D Grubu: Bulgaristan, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Belçika ve Slovenya bu grupta yer almaktadırlar. Maçlar Klaipeda'da oynanacak. 31 Ağustos'ta oynanacak ilk maçlar şöyle: Belçika-Gürcistan, Rusya-Ukrayna ve Slovenya-Bulgaristan.
Turnuva, ulaşım, konaklama, vs. ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz:

http://litvanya.blogspot.com/p/eurobasket-2011.html

2 yorum:

nihat dedi ki...

Litvanya'da düzenlecek olan Basketbol şampiyonasına gelmeyi düşünüyorum. fakat internette Panevezys de kalabileceğim bir hostel bulamadım. Uygun bir hosteli nasıl bulabilirim.

Bu konuda yardıma ihtiyacım olacak...

Litvan dedi ki...

Aşağıdaki linkten otelleri kontrol edebilirsin. Şampiyona nedeniyle, şimdiden dolu oteller. (ve oldukça pahalı) Bir dene şansını sen yine de. Otel bulamasan bile, "rent a room" şeklinde evini, konuklara açacak bir çok kişi olacaktır. Onlar daha hesaplı olabilir. İlerleyen günlerde bununla ilgili de bir entry yayınlayacağım.

http://www.panevezys.lt/DeskTopDefault.aspx?TabID=535